Серце Ісуса, щедре для всіх, які до тебе взивають
Помилуй нас!
Згромадження Сестер Служебниць Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії (cілезькі)
Congregatio Sororum Servularum Beatae Mariae Virginis Immaculatae Conceptae  -  de silesia
Прийди, Святий Духу, наповни серця своїх вірних і запали в них вогонь своєї любові.
Про нас
Вітаємо Вас на нашому сайті

 

Згромадження Сестер Служебниць Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії (сілезькі)

Congregatio Sororum Servularum Beatae Mariae Virginis Immaculatae Conceptae - de silesia

 

Згромадження є спільнотою апостольсько-харитативною на Папському праві. Свою діяльність розвиває в країнах християнських і місійних, обіймаючи своїм служінням такі сфери:

    • християнське виховання і освіта дітей, особливо бідного населення;
    • релігійна освіта молодих дівчат і підготовка їх для майбутніх обов`язків;
    • надання допомоги бідним і хворим;
    • місію служіння в світі;
    • служіння Церкві у її актуальних потребах.

Діє від 3 травня 1850 року. Це був нелегкий час повстанської боротьби за незалежність Польщі. Під час прусського панування з ініціативи Едмунда Бояновського в польському селі "Поджече", недалеко від м. Познань, почала діяти перша охоронка для дітей, якою заопікувалися троє сільських дівчат.

Едмунд Бояновський як «пан Фундатор» і Засновник формував духовний устрій перших опікунок oхоронок. Разом з надійними священиками, які від початку його супроводжували у цій справі, він написав проект правила «Служебниць Пресвятої Богородиці».

Чіткі цілі, встановлені Засновником, були спробою відповісти на потреби часу. Зважаючи на злидні сільського населення, Бояновський саме в сестрах-служебницях вбачав допомогу і порятунок основної медичної допомоги та освіти.

У 1856 році дім новіціяту почав приймати численних кандидаток до Згромадження.

Відтоді стрімко зростала кількість дитячих охоронок, а Згромадження поширилось на терени Галичини, Познанського Королівства та Сілезії.

Внаслідок несприятливої політики загарбників, йдучи звивистими стежками історії, Згромадження Сестер Служебниць, розділилося на чотири окремі автономні релігійні сім’ї: Служебниці Великопольські, Старовійські, Сілезькі та Дембіцкі.

У своєму розвитку кожна релігійна сім`я намагалася враховувати специфіку теренів, на яких розвивалася, і тримати зв`язок поміж собою. Завдяки багаторічним зусиллям сестер, 29 травня 1991 року, Святий Престол затвердив Федерацію Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії і її Статут.

Боже провидіння, якому безмежно довіряв Едмунд Бояновський, чувало над його ділом, спричиняючи розвиток Згромадження в будь-якій ситуації, на добро Церкви.

На запрошення Архиєпископа Мар`яна Яворського у жовтні 1999 року Сестри Служебниці Сілезькі прибули до України, до с. Крисовичі (Мостиський район, Львівська область) на парафію Матері Божої Фатімської, а 2004 року – до Львова, на парафію св. Архангела Михаїла.

Як і в інших країнах, в Україні сестри намагаються реалізувати свою харизму через служіння дітям в охоронках, хворим, молоді, бідним і нужденним.

Згромадження є спільнотою апостольсько-харитативною на Папському праві.

Свою діяльність розвиває в країнах християнських і місійних, обіймаючи своїм служінням такі сфери як християнське виховання і освіта дітей, особливо бідного населення, релігійна освіта молодих дівчат і підготовка їх для майбутніх обов`язків, надання допомоги бідним і хворим, місія служіння в світі, а також служіння Церкві у її актуальних потребах.

На сьогоднішній день Служебниць можна зустріти на п`яти континентах, в 25 країнах світу.

«Усе для більшої слави Божої і честь Непорочної Діви Марії» – це гасло розкриває мету життя Сестер Служебниць Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії.

Формація в Згромадженні зазвичай триває 10 років.

Складаючи вічні обіти: чистоти, убогості та послуху, сестри відповідають на харизму, яку дав їм Бог і підтвердила Церква. Через вічні обіти ми стаємо повністю посвячені Богу і постійно включені в Спільнотy Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

Зовнішньою ознакою складення вічних обітів і віддання себе назавжди Богові та Згромадженню є хрест.

 

Жити Словом Божим
aside image