Навертайтеся і вірте...
Великий Піст_2023
Згромадження Сестер Служебниць Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії (cілезькі)
Congregatio Sororum Servularum Beatae Mariae Virginis Immaculatae Conceptae  -  de silesia
Прийди, Святий Духу, наповни серця своїх вірних і запали в них вогонь своєї любові.
Непорочна - Та, котра вповні увірувала і прийняла Боже Слово.

2020-12-07

Непорочна - Та, котра вповні увірувала і прийняла Боже Слово.

8 ГРУДНЯ - УРОЧИСТІСТЬ НЕПОРОЧНОГО ЗАЧАТТЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ

Прикладом належного пережиття цього часу і гідної підготовки як до самого свята Різдва, так і до майбутньої зустрічі з Христом, а також і прикладом прийняття Спасителя є Пресвята Діва Марія -Та, котра вповні увірувала і прийняла Боже Слово. Слово Боже в цю урочистість пригадує нам як відбулося втілення нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа.

Марія, як найгідніша Господня слугиня, як покірна дочка Небесного Отця відповіла: “Нехай зі мною станеться по Твоєму слову”. Цей приклад покірності і віри є взірцем для нас, для кожного християнина, для цілої Христової Церкви. З огляду на це не даремно Церква проживає час Адвенту разом з Марією через роратні Божі Служби а також і через Урочистість Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Для цілої Церкви це день особливого вшанування того привілею, тієї благодаті, яку отримала Непорочна Мати Спасителя світу. А крім того для деяких чернечих орденів і Згромаджень Католицької Церкви цей день має особливе значення, оскільки є так званим патрональним святом – наприклад воно є в нас Місіонерів Облатів Марії Непорочної.

Саме свято Непорочного Зачаття постало десь у 8 столітті у східній християнській традиції, а вже в 9 сторіччі прийшло і у західну церковну традицію. Й впродовж віків вшанування урочистості тривало, й триває досі. Але лише у 1854 році Папа Римський Пій ІХ проголосив догмат про Непорочне зачаття Діви Марії. В догматичному правилі читаємо: “Пресвята Діва Марія в першу мить свого зачаття силою особливої благодаті і привілеєм Всемогутнього Бога, на міці передбачених заслуг Ісуса Христа, Спасителя людського роду, була збережена від усякої плями первородного гріха”. Тож папська Булла про Непорочне Зачаття містить в собі твердження, що Бог обдарував Пречисту Діву такою повнотою невинності і святості, якої більше ніхто з людського роду не має і не може досягти. Видатні отці Східних Церков, зокрема Православної, вживали для означення Марії епітет “Уся свята” і проголошували, що завдяки Божій благодаті Вона впродовж усього життя залишалася вільною від усякого гріха.

Ми вдячні Богові за святість і непорочність Марії, бо тільки така людина, як промовив Божий Ангел “Благодаті повна”, гідна стати помешканням самого Бога. Господь потребував чисту, святу істоту, щоб прийти у цей світ в людському тілі, жити серед людей, померти і воскреснути, перемогти сатану і вилікувати нас від смертельної хвороби гріха. З огляду на це ми маємо усвідомити собі, що те, про що каже нам Догмат про Непорочне Зачаття Діви Марії, той привілей, який Вона отримала від Всевишнього —це не лише відсутність гріха. Цей дар також містить в собі дивовижну повноту благодаті і любові, а ще — сповнення, проникнення Святим Духом.

Постать Марії займає важливе місце в історії нашого Спасіння. Створіння наповнене Богом найпалкіше прагне Його. Прагнення Марії було більше ніж в інших людей минулого, і будуть жити в майбутньому. В Ній очікування Спасителя дійшло до кульмінації. І саме в Ній було виконане. Завдяки повноті своєї святості Марія перевищила всіх людей. Вона є Царицею усього створіння, бо тільки вона подобалася Богові усією своєю істотою, усім своїм життям і в усіх вчинках.

Святкування, і взагалі установлення цієї урочистості є знаком великої набожності і любові людей до Пресвятої Діви. Адже всі ми, може навіть несвідомо, завдячуємо Їй багато в чому. Матір Господа стала нашою Матір'ю і тепер веде нас до перемоги.

Джерело : фейсбук сторінка о. Павла Вишковського

Жити Словом Божим
aside image